Новости

Starptautiskas uzņēmumu grupas dalībniekiem jāsniedz pārskats par saimnieciskās darbības veidiem un finansēm

Starptautiskas uzņēmumu grupas uzņēmumiem, kuri ir Latvijas Republikas nodokļu rezidenti, līdz šī gada 31.decembrim ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) pārskats par grupas saimnieciskās darbības veidiem un finansēm 2016.gadā. VID aicina uzņēmējus līdz 31.augustam paziņot VID, vai pārskatu iesniegs kā mātes uzņēmums, aizstājējmātes uzņēmums vai kā starptautiskas uzņēmumu grupas vienība.

Latvijas Republikā pienākums sagatavot un iesniegt pārskatu ir Latvijas Republikas nodokļu rezidentam, ja tas ir grupas mātes uzņēmums un grupas konsolidētais apgrozījums ir 750 miljoni eiro vai grupas mātes uzņēmumam, kas atrodas citā valstī, pastāv šķēršļi iesniegt pārskatu, vai Latvijas Republikas nodokļu rezidents ir iecelts par aizstājējmātes uzņēmumu.

Latvijas Republikas nodokļu rezidentiem pārskats par pagājušo gadu jāiesniedz līdz 2017.gada 31.decembrim, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) pieejamo pārskata aizpildīšanas formu, kas tiks ievietota EDS šī gada ceturtā ceturkšņa laikā. Savukārt līdz šī gada 31.augustam VID aicina Latvijas Republikas nodokļu rezidentus brīvā formā EDS paziņot:

  • vai pārskatu iesniegs kā mātes uzņēmums, aizstājējmātes uzņēmums vai kā starptautiskas uzņēmumu grupas vienība;
  • iesniedzēja nosaukumu un nodokļu rezidences valsti (vēlams arī juridisko adresi un reģistrācijas numuru), ja pārskatu sagatavos un iesniegs citas nodokļu rezidences subjekts.
18.08.2017